۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad

۵ هک جیمیلی که نباید بدون آن زندگی کنید

Photo Credit To Electronica.ir

اگر سنتان آنقدر میرسد که یادتان بیاید ایمیل قبل از گوگل و راه اندازی جیمیل چگونه بود ؛ پس میدانید که ایمیل گوگل چقدر توانا و تحسین برانگیز است و اگر سنتان آنقدری نیست که یادتان بیاید پس خوش شانسید . ایمیل قبل از اینکه جیمیل یک سرویس مجانی با جای زیاد را معرفی کند ؛ بسیار گران و پیچیده بود و بعد از جیمیل بقیه ی بازار برای رقابت به تکاپو افتادند.
امروزه جیمیل حتی ویژگی های بیشتری نسبت به قبل دارد ولی هنوز در کل احساس سادگی میدهد . درست مانند هر نرم افزاری؛ با این حال چند تنظیم عالی و هک میتوانند توسعه های زیادی را برای شما فراهم کنند که کاربران با خودشان فکر میکنند چطور میشود بدون آنها زندگی کرد.
اینجا ۵ هک/افزودنی/آپگرید  برای جیمیل است که شما واقعا باید ببینید . صرف نظر از اینکه چه صدایشان میکنید، حرف اصلی این است که آنها برای توسعه ی  تجربه ی تحسین برانگیز گوگل اند .

میل باکس

اولین هک برنامه ی جیمیل همه چیز را شروع کرد : میلباکس
حالا با داشتن dropbox ، میلباکس کاملا تصورتان از ایمیل را از دوباره میسازد و این در تعدادی از محصولات تقلیدی  از کمپانی های بزرگی مانند مایکروسافت و خود گوگل نشان داده میشود. البته فعلا جایگزینی برای اصلش وجود ندارد.  میلباکس همه اش کمک کردن به شما برای رسیدن به یک اینباکس(جعبه دریافت) خالی است و این وظیفه ی سخت را با روش های مختلفی انجام میدهد . جارو کردن سریع به شما امکان آرشیو یا پاک کردن چیزهایی که به آنها نیازی ندارید را میدهد یا مسیج هایی که میخواهید بعدا به آن بپردازید میتوانند به روش های مختلفی کنار گذاشته شوند تا اینباکستان شلوغ و بهم ریخته نشود.
پست قبلی من را در باره ی ” چگونه یک ایمیل را نابود کردم ” بخوانید تا بدانید میل باکس چگونه کار میکند .

میانبرهای کیبرد

میانبر های کیبرد میتوانند از سودمند ترین و در عین حال کم سود ترین ویژگی های جیمیل  باشند . اگر از جیمیل در جستجوگر وب استفاده میکنید، قطعا باید با میانبر های کیبرد آشنا شوید. شوکه خواهید شد اگر بدانید وقتی یاد گرفتید،  چقدر سریع تر میتوانید ایمیلتان را شخم بزنید . همه ی میانبر های آماده ی کیبورد میتوانند در این صفحه در سایت پشتیبانی گوگل پیدا شوند.

خنثی کردن ارسال

درست است . دختر ها و پسر ها … شما میتوانید ارسال  ایمیل ها را بعد از اینکه دکمه ی ارسال را زدید متوقف کنید . هرگز دیگر گزینه ی “پاسخ به همه ” کابوس شما نمیشود. همه ی جزئیات در باره ی فعال کردن گزینه ی خنثی سازی ارسال در این پست پیدا میشوند.

آیکون پیام خوانده نشده

این تنظیم بسیار جالبی است اما خیلی از مردم درباره اش نمیدانند . قسمت ” labs” جیمیل تعدادی از ویژگی های آزمایشی خوب را جمع میکند و این یکی به شما تعدادی پیام خوانده نشده را در اینباکستان  درست روی آین  gamil lab  نشان میدهد.
این شکلی خواهد بود :

برای فعال کردن این گزینه بر روی آیکن جعبه دنده در گوشه ی بالایی سمت راست سایت جیمیل کلیک کرده و بر روی تنظیمات کلیک کنید . بر روی تب labs ، به پایین سمت  آیکن پیام های خوانده نشده رفته و فعال راکلیک کنید . سپس دکمه ی ذخیره ی تغییرات را درپایین صفحه انتخاب کرده و تمام است. البته شما این هک جالب را برای استفاده از صندوق پستیتان احتیاج نخواهید داشت اما فهمیدم که میتوانیم محض احتیاط درباره اش بنویسم.

ایمیل های خود مخرب بنویسید

این هک آخر در واقع سازمان دهنده ی همه ی پست است . ما اخیرا یک افزودنی شخص ثالث جیمیل به نام Dmail   پیدا کردیم و نظرات و بازخورد های مثبت زیادی در درخواست برای تذکرات جالب بیشتر گوگل برای گذاشتن در این پست دریافت کردم .
البته همه پست ما را در باره ی دی میل نخواندن پس باید تکرار شود .
این افزودنی جالب کاملا فعلا مجانی است و به شما امکان فرستادن ایمیل های رمزی میدهد که خودشان تخریب میشوند یا میتوانند به صورت دستی در هر زمانی یاد آوری شوند . همه ی جزئیاتی که شما احتیاج دارید در این پست پیدا میشوند.

منبع نوشته:SOHA

درباره نویسنده

احمدرضا شمیمی دارای مدرک کارشناسی الکترونیک مدیر سایت الکترونیکا (8 سال)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *