۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad

ویندوز ۱۰ حجم عظیمی از اطلاعات کاربران را به IP های اختصاصی مایکروسافت می‌فرستد!

Photo Credit To Electronica.ir

پس از انتشار رسمی سیستم عامل ویندوز ۱۰، مایکروسافت با تغییر خط مشی خود تصمیم گرفت امکان به روزرسانی به این سیستم عامل را به صورت رایگان در اختیار کاربران ویندوز ۷ و ۸٫۱ قرار دهد. کارشناسان دلایل زیادی را برای این اقدام مایکروسافت منتشر کرده اند اما شاید مهمترین عامل، کنترل بیشتر این کمپانی بر روی کاربران و اطلاعات دریافت شده از آنها است. به تازگی یکی از کاربران این سیستم عامل تست هایی را انجام داده است که این موضوع را اثبات می کند.

CheesusCrust کاربر سایت Voat اخیراً آزمایش های جالبی را بر روی ویندوز ۱۰ صورت داده است که نشان می دهد این سیستم عامل در هر ساعت حجم انبوهی از اطلاعات را به IP های اختصاصی مایکروسافت ارسال می کند. براساس اطلاعات بدست آمده از این آزمایش، پس از گذشت ۸ ساعت، کامپیوتر این کاربر برای ارتباط با ۵۱ آدرس IP مایکروسافت در حدود ۵۵۰۰ بار تلاش کرده است. همچنین نتایج نشان می دهند که این تعداد IP در مدت زمان ۳۰ ساعت به ۱۱۳ آدرس افزایش پیدا کرده است.

مشکل دیگری که با انجام این آزمایش ها خودنمایی می کند ارسال اطلاعات به آدرس های IP غیر خصوصی و ناشناس است که می تواند به راحتی از سوی هکرها تحت کنترل قرار بگیرد و امنیت این سیستم عامل را به خطر بیاندازد. این آزمایش همچنین نشان می دهد که اگر با استفاده از یک نرم افزار جانبی همچون DisableWinTracking راه های ارتباطی ویندوز ۱۰ را تحت کنترل بگیریم باز هم امکان ارتباط با ۳۰ آدرس IP اختصاصی توسط این سیستم عامل وجود خواهد داشت.

منبع نوشته:NextPowerUp

درباره نویسنده

احمدرضا شمیمی دارای مدرک کارشناسی الکترونیک مدیر سایت الکترونیکا (8 سال)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *