۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad

همکاری نزدیک شورولت با ال جی در ساخت بولت

Photo Credit To Electronica.ir

بولت بیشتر خودرویی از ال جی است تا جنرال موتورز!

امروز جنرال موتورز اعلام کرد که تصمیم دارد در ساخت شورولت بولت همکاری تنگاتنگی با شرکت ال جی داشته باشد . این خودروساز همچنین اعلام کرد که این اولین بار است که در مراحل اولیه ساخت یک خودرو با یک سازنده قطعات الکتریکی همکاری می کند . جنرال موتورز برخلاف دیگر خودروسازان تا به حال خودروهای الکتریکی زیادی نساخته است اما در نظر دارد در ساخت بولت همکاری زیادی با ال جی داشته باشد . ظاهرا در این پروسه قرار است ال جی مسئولیت ساخت یا طراحی بخش هایی مانند باتری ها ، موتور ، پردازشگر ، دستگاه های الکتریکی و یا سیستم های اطلاع رسانی و سرگرمی را بر عهده داشته باشد . به گفته جنرال موتورز ، ال جی برای داشتن شراکت در ساخت این خودرو ، مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار را در کره سرمایه گذاری کرده است .

بولت برای این خودروساز آمریکایی که شباهتی با تسلا ( یکی از خودروسازان مشهور که به ساخت خودروهای الکتریکی نیز مشغول است . ) ندارد یک خودرو با احتمال موفقیت فروش ۵۰ درصد است که برد پیمایش آن بیش از ۲۰۰ مایل می باشد و قیمتی ۳۰۰۰۰ دلاری برای مدل پایه آن تعیین شده است .  بولت می تواند خودرویی باشد که منجر به تولید انبوه خودروهای الکتریکی شود . ظاهرا قرار است این خودرو  در ۳ مدل عرضه شود ، به اعتقاد بسیاری مدل پایه این خودرو می تواند نقش یک خودرو روزمره را برای رانندگان ایفا کند . البته مدل S و مدل X بولت قابلیت های توانمندی دارند اما قیمت این خودرو ها نیز گران می باشد .

این اولین همکاری جنرال موتورز با ال جی نیست

پروژه بولت اولین پروژه ای نیست که در آن جنرال موتورز و ال جی با یکدیگر همکاری می کنند زیرا ال جی برای مدتی ساخت سلول های باتری شورولت ولت را در خانه جنرال موتورز ، میشیگان ، بر عهده داشت با این وجود برای تولید انبوه یک خودرو تمام الکتریکی ، شورولت باید یک همکاری تمام عیار با ال جی به عنوان یک باتری ساز داشته باشد . تسلا نیز سعی کرد این معضل را با ساخت یک کارخانه در نوادا و همکاری با شرکت پاناسونیک حل کند . ال جی علاوه بر این با خودروسازان بزرگ دیگری مانند فورد و فولکس واگن نیز که در ساخت خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری زیادی کرده اند ، همکاری می کند . انتظار می رود که شورولت بولت از اواخر سال ۲۰۱۶ وارد خط تولید شود .

منبع نوشته:THEVERGE

درباره نویسنده

احمدرضا شمیمی دارای مدرک کارشناسی الکترونیک مدیر سایت الکترونیکا (8 سال)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *