۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad

مایکروسافت ۵۰ زبان را ترجمه می کند.

Photo Credit To Electronica.ir

مایکروسافت به تازگی نرم افزاری تولید کرده که در اندروید و IOS اجرا می شود و می تواند فایل های صوتی و متن ها را به پنجاه زبان مختلف ترجمه کند. به احتمال زیاد مایکروسافت این برنامه را برای رقابت با Google Translate رقابت کند و از قابلیت های برتر آن می توان به محیط کابری ساده و کاربرپسند اشاره کرد که ویژگی عالی است تا شما بتوانید با افرادی که زیان آن ها با شما فرق می کنند، حرف بزنید.

مشکلی که به وجود نمی آید اگر این برنامه ساعت های هوشمند را هم پشتیبانی کند! این برای شما هم بسیار جالب خواهد بود که فقط با حرف زدن به زبان خودتان، با بقیه به صحبت بپردازید ( مثل تبلیغاتی که بر روی تلویزیون می شود.)

 

Translator-on-Android-Wear

 

هم اکنون امکان پذیر است که شما فقط با ساعت هوشمند یا تلفن خود با افراد مختلف با زبان های مختلف، حرف بزنید. از دو زبانی پشتیبانی می کند می توان زبان چینی و اسپانیایی را نام برد. که می توان جمله و عبارت ترجمه شده را به همان زانی که شما ترجمه کرده اید، بلند بخواند. شاید شما از این روش بتوانید زبان های خارجی را یاد بگیرید.

بعلاوه ی این که شما هر وقت بخواهید می توانید کلماتی را که قبلا ترجمه کرده اید را در حافظه ی برنامه پیدا کنید.

چقدر این برنامه ی مترجم دقیق است؟ ( مثل نسخه ی گوگلی آن نیست که پر از اشکالات فارسی به انگلیسی و بلعکس است. ) جواب این سوال بستگی دارد به زبانی که شما از آن و یا به آن ترجمه می کنید که ممکن است هنوز این اشکلات وجود داشته باشد ولی مایکروسافت گفته که تقریبا تمامی آن ها برطرف شده است ولی حتی خودم در کار با این نرم افزار چند تا مشکل پیدا کردم در زبان انگلیسی به هندی. با این حال دوباره به نظرم گوگل ضعیف تر عمل می کند مگر اینکه کلمه، کلمه ای ترجمه کنید که هر دو مثل هم هستند.

هر کس سلیقه ی خود را دارد مثلا در این سایتی  که خبر را خوانده ام می گوید گوگل را بیشتر می پسندد که سرویس آن هر روز ۱۰۰ میلیارد کلمه را ترجمه می کند و هر روز به سرعت کلمه ای را که شما با دوربین خود عکس گرفته اید را پیدا می کند و به شما می گوید.

باید قبول کرد که ممکن است از نظر شما گوگل در بعضی قسمت ها قوی تر عمل کند چون این نسخه ای که مایکروسافت عرضه کرده خیلی کم سن و سال تر از نسخه ی گوگلی اش می باشد.

منتظر نظرات شما هستیم .گوگل یا مایکروسافت؟

 

منبع نوشته:windowsiran

درباره نویسنده

احمدرضا شمیمی دارای مدرک کارشناسی الکترونیک مدیر سایت الکترونیکا (8 سال)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *