۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad

قابلیت جالب فروشگاه گوگل برای توسعه‌دهندگان

Photo Credit To Electronica.ir

گوگل امکانی را در فروشگاه «گوگل پلی استور» فراهم کرده که کاربران می‌توانند قبل از آغاز رسمی فروش یا عرضه یک اپلیکیشن برای آن ثبت‌نام کنند.امروزه خریداران گجت‌های هوشمند قبل از ورود مدل جدیدی از آن‌ها به بازار، اقدام به پیش‌‌ثبت‌نام (Pre-Register) می‌کنند تا به محضی که دستگاه در دسترس قرار گرفت، نوتیفیکیشن یا تذکری دریافت کنند و اقدام به پیش‌خرید (Pre-Order) آن کنند. حالا گوگل در اقدامی جالب امکان پیش‌ثبت‌نام برای اپلیکیشن‌های فروشگاه خود را نیز فراهم کرده است.

img

به عنوان مثال به زودی استدیوی Glu Media بازی شوتر Terminator Genisys: Revolution را منتشر خواهد کرد. کسانی که به خرید این بازی تمایل دارند می‌توانند از امروز برای این اپلیکیشن ثبت‌نام کنند. به محض انتشار بازی، افرادی که ثبت‌نام کرده بودند نوتیفیکیشنی مبنی بر امکان خرید رسمی بازی دریافت خواهند کرد.

اگر احیانا قبل از ورود اپلیکیشن به بازار از خرید آن پشیمان شوید، حذف نام شما نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

این ابزار به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد که از میزان درخواست‌ها برای اپلیکیشن‌هایشان مطلع شوند و در عین حال به کاربران نیز یادآوری مجددی برای در دسترس‌بودن اپلیکیشن کند. این اتفاق تبلیغات حول اپلیکیشن‌ها را هم افزایش می‌دهد که حاصل آن کاربران بیشتر و در نتیجه درآمد بالاتر است.

منبع نوشته:Phone Arena|DK

درباره نویسنده

احمدرضا شمیمی دارای مدرک کارشناسی الکترونیک مدیر سایت الکترونیکا (8 سال)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *