۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad

سقوط خودروی پرنده ، در یک پرواز آزمایشی تکنولوژی

Photo Credit To Electronica.ir

سالهاست که انسان در رویای ساخت اتومبیل پرنده به سر می برد اما این تنها یک رویا نیست چرا که طراحی و ساخت اتومبیل پرنده دو سال پیش کلیدخورد. نمونه اولیه این خودرو، که محصول کشور اسلواکی میباشد دو سال پیش رونمایی شد و توجهات بسیاری را به خود جلب کرد و سر و صدای زیادی به راه انداخت.
این خودرو پرنده که AeroMobil نام دارد چندی پیش خود را برای یک پرواز آزمایش آماده کرد و روز جمعه گذشته مورد تست قرار گرفت ولی این پرواز آزمایشی موفقیت آمیز نبود چون AeroMobil 3 در حین پرواز آزمایشی دچار سانحه شد و سقوط کرد.

img

به گزارش روزنامه ایندیپندنت و به نقل از شاهدان عینی این خودرو پرنده هنگام پرواز دچار مشکلاتی شده بود و نحوه پرواز آن در آسمان این امر را نشان می داد و پس از آن به زمین سقوط کرد، راننده این اتومبیل که از چتر نجات استفاده می کرد موفق شد به سلامت فرود بیاید. سخنگوی تیم سازنده AeroMobil با تایید این خبر گفت: خلبان در هنگام پرواز با موقعیتی غیر قابل پیش بینی روبرو شده بود و مجبور شد از چتر نجات بیشرفته این خودرو در ارتفاع حدود ۳۰۰ متری استفاده کند تا به بیرون بپرد.

البته برخی خبرگزاری ها در این باره نوشتند که قبل از اینکه خلبان سیستم چتر نجات را فعال کند AeroMobil 3 شروع به سقوط کرده بود.
به هر حال AeroMobile از نمونه های اولیه اتومبیل های پرنده است که امکان حرکت در جاده را نیز دارد این خودرو اولین پرواز خود را در سال ۲۰۱۳ انجام داده بود و پس از دو سال در پرواز آزمایشی خود موفق نشد انتظارات را برآورده سازد.
وقتی که صحبت از اتومبیل پرنده میشود نا خودآگاه به یاد فیلم های فضایی که خودرو ها در آن قادر به پرواز بودند می افتیم ، اما شاید چند سال دیگر این خودرو ها بالای سر ما پرواز کنند.

منبع نوشته:سها آی تی

درباره نویسنده

احمدرضا شمیمی دارای مدرک کارشناسی الکترونیک مدیر سایت الکترونیکا (8 سال)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *