۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad

ساخت بازی رایانه‌ای حمله به اچ ۳ در نیروی هوایی ارتش

Photo Credit To Electronica.ir

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش صبح روز شنبه ۱۹ اردیبهشت از مراحل ساخت بازی رایانه ای «حمله به اچ ۳» بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، در این بازدید امیر سرتیپ خلبان علیرضا برخور که حجت الاسلام والمسلمین سعید نصیرالاسلامی معاون تبلیغات و روابط عمومی نیروی هوایی وی را همراهی می‌کرد، گفت: یکی از برنامه‌های فرهنگی که در این نیرو مدنظر قرار گرفته است، انعکاس توانمندی و ایثارگری‌های کارکنان زحمتکش نهاجا از طریق برنامه‌ها و بازی‌های رایانه‌ای است که بیشتر مخاطبان آن نیز نسل جوان است.
وی افزود: باید در معرفی نیروی هوایی به نسل جوان بیشتر تلاش کنیم و در این راستا از پیشکسوتان این نیرو که گنجینه ارزشمندی هستند بیشترین بهره را ببریم.
بازی رایانه‌ای «حمله به اچ ۳»  داستان پیچیده‌ترین و بزرگترین عملیات هوایی دنیا را روایت می‌کند و شامل مراحل مختلفی مانند سوختگیری هوایی و عبور از دره‌های صعب العبور برای گریز از امواج رادار دشمن است.
همچنین در این بازی عبور از مرزهای مشترک ترکیه و عراق، سوریه و عراق برای بمباران پایگاه الولید شبیه‌سازی شده است.
در این بازی از ۸ فروند جنگنده‌ای که در این عملیات حضور دارد، هفت جنگنده با هوش مصنوعی و توسط رایانه کنترل می‌شود و هواپیمای هشتم توسط کاربر بازی هدایت می‌شود.
این بازی که با زبان برنامه نویسی C++ طراحی شده، در ۶ ماه آینده به اتمام خواهد رسید و پیش‌بینی می‌شود قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی را داشته باشد.

منبع نوشته:ircg

درباره نویسنده

احمدرضا شمیمی دارای مدرک کارشناسی الکترونیک مدیر سایت الکترونیکا (8 سال)

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *