۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad
۴۶۸x60 content ad

خودروی اختصاصی بدون‌راننده گوگل پس از یک سال به خیابان‌های عمومی می‌آید

Photo Credit To Electronica.ir

گوگل اعلام کرده که خودروی اختصاصی بدون‌راننده اش را در تابستان امسال به مرحله تست عمومی می‌رساند.

امروز گوگل اعلام کرد که خودروی اختصاصی بدون‌راننده خود را به خیابان‌های کالیفرنیا می‌آورد. اخیرا گوگل از مقامات محلی کالیفرنیا جهت تست این خودرو مجوزهای لازم را دریافت کرده و تابستان امسال اولین تست عمومی انجام خواهد شد.

حدود یک سال از معرفی رسمی مدل اولیه این خودرو توسط گوگل می‌گذرد و به نظر می‌رسد که فرآیندهای توسعه آن به حدی پیشرفت داشته که به خیابان‌های عمومی منتقل شود.

این خودرو هیچ‌‌نیازی به دخالت انسان ندارد و متفاوت با خودروهای «لکسوس» بدون راننده ای است که گوگل تجهیزات خود را بر روی آن آزمایش می‌کرد. لکسوس های گوگل مدت‌هاست که تست‌های خیابانی را می‌گذرانند، ولی تابستان امسال اولین تجربه‌ عمومی خودروهای اختصاصی گوگل خواهد بود.

گوگل از سیستم‌های به کار رفته در لکسوس ها شامل سنسورها، رادارهای پیشرفته و دوربین‌های نقشه سه‌بعدی در خودروی اختصاصی‌اش استفاده کرده است. بر اساس مجوز صادرشده، خودروی گوگل باید با سرعتی حداکثر ۲۵ مایل بر ساعت (۴۰ کیلومتر بر ساعت) حرکت کند.

«کریس ارمسون» (C. Urmson) از مدیران ارشد پروژه خودروی گوگل در توصیف هدف نهایی این پروژه می‌گوید: “هدف نهایی گوگل تولید خودرویی است که تمامی اعمال رانندگی را بر عهده بگیرد. خودروهایی که بتوانند با تنها فشار یک دکمه افراد را از نقطه A به نقطه B برسانند، ۹۴ درصد تصادفات را کاهش می‌دهند، از هدررفتن ساعت‌های متمادی در ترافیک جلوگیری می‌کند و انتقال به مکان‌هایی فراهم خواهد شد که به دلیل عدم توانایی رانندگی توسط افراد، امکان‌پذیر نبوده است.”

پیشبینی می‌شود که از سال ۲۰۲۰ خودروهای (کاملا) بدون‌راننده به شکل قانونی وارد بازار شوند.

منبع نوشته:popsci|DK

درباره نویسنده

احمدرضا شمیمی دارای مدرک کارشناسی الکترونیک مدیر سایت الکترونیکا (8 سال)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *